Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
1.TARAFLAR
İŞBU SÖZLEŞME AŞAĞIDAKİ TARAFLAR ARASINDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN HÜKÜM VE ŞARTLAR ÇERÇEVESİNDE İMZALANMIŞTIR.
A.‘ALICI’ ; (SÖZLEŞMEDE BUNDAN SONRA “ALICI” OLARAK ANILACAKTIR)
B.‘SATICI’ ; (SÖZLEŞMEDE BUNDAN SONRA “SATICI” OLARAK ANILACAKTIR)
AD- SOYAD:
MEHMET ÇİÇEK
ADRES:
Özdemir Mahallesi,1 Eylül Cad. NO:17 A Uşak Merkez/Uşak
İŞBU SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEKLE ALICI, SÖZLEŞME KONUSU SİPARİŞİ ONAYLADIĞI TAKDİRDE SİPARİŞ KONUSU BEDELİ VE VERGİ GİBİ BELİRTİLEN EK ÜCRETLERİ ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINA GİRECEĞİNİ VE BU KONUDA BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ PEŞİNEN KABUL EDER.
2.TANIMLAR
İŞBU SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDA VE YORUMLANMASINDA AŞAĞIDA YAZILI TERİMLER KARŞILARINDAKİ YAZILI AÇIKLAMALARI İFADE EDECEKLERDİR.
BAKAN: GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI’NI,
BAKANLIK: GÜMRÜK VE TİCARET  BAKANLIĞI’NI,
KANUN: 6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN’U,
YÖNETMELİK: MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ’Nİ (RG:27.11.2014/29188)
HİZMET: BİR ÜCRET VEYA MENFAAT KARŞILIĞINDA YAPILAN YA DA YAPILMASI TAAHHÜT EDİLEN MAL SAĞLAMA DIŞINDAKİ HER TÜRLÜ TÜKETİCİ İŞLEMİNİN KONUSUNU ,
SATICI: TİCARİ VEYA MESLEKİ FAALİYETLERİ KAPSAMINDA TÜKETİCİYE MAL SUNAN VEYA MAL SUNAN ADINA VEYA HESABINA HAREKET EDEN ŞİRKETİ,
ALICI: BİR MAL VEYA HİZMETİ TİCARİ VEYA MESLEKİ OLMAYAN AMAÇLARLA EDİNEN, KULLANAN VEYA YARARLANAN GERÇEK YA DA TÜZEL KİŞİYİ,
SİTE: SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİNİ,
SİPARİŞ VEREN: BİR MAL VEYA HİZMETİ SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN TALEP EDEN GERÇEK YA DA TÜZEL KİŞİYİ,
TARAFLAR: SATICI VE ALICI’YI,
SÖZLEŞME: SATICI VE ALICI ARASINDA AKDEDİLEN İŞBU SÖZLEŞMEYİ,
HİZMET: ALIŞVERİŞE KONU OLAN ELEKTRONİK ORTAMDA KULLANILMAK ÜZERE HAZIRLANAN DOSYA, YAZILIM, SES, GÖRÜNTÜ VE BENZERİ GAYRİ MADDİ MALLARI İFADE EDER.
 1. KONU
İŞBU SÖZLEŞME, ALICI’NIN, SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİ (WWW.CİCEKOGLUHELVA.COM) ÜZERİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞİNİ VERDİĞİ AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN DANIŞMANLIK HİZMETİNİN ULAŞTIRILMASI İLE İLGİLİ OLARAK 6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ DÜZENLER.
LİSTELENEN VE SİTEDE İLAN EDİLEN DANIŞMANLIK BEDELLERİ SATIŞ FİYATIDIR. İLAN EDİLEN FİYATLAR VE VAATLER GÜNCELLEME YAPILANA VE DEĞİŞTİRİLENE KADAR GEÇERLİDİR. SÜRELİ OLARAK İLAN EDİLEN FİYATLAR İSE BELİRTİLEN SÜRE SONUNA KADAR GEÇERLİDİR.
 1. SATICI BİLGİLERİ
ŞİRKET ADI/UNVANI: MEHMET ÇİÇEK
ADRES: Özdemir Mahallesi,1 Eylül Cad. NO:17 A Uşak Merkez/Uşak
E-POSTA: bilgi@cicekogluhelva.com
TEL: +90 276 215 17 88
ALICI BİLGİLERİ
TESLİM EDİLECEK KİŞİ
TESLİMAT ADRESİ
TELEFON
FAKS
EPOSTA/KULLANICI ADI
 1. DANIŞMANLIK HİZMETİ SATIN ALANIN KİŞİ BİLGİLERİ
AD/SOYAD/UNVAN
ADRES
TELEFON
FAKS
EPOSTA/KULLANICI ADI
 1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ
 2. ÜRÜN/ÜRÜNLERİN/HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİNİ (TÜRÜ, İÇERİĞİ, KAPSAMI) SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANMAKTADIR. SATICI TARAFINDAN KAMPANYA DÜZENLENMİŞ İSE İLGİLİ ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİNİ KAMPANYA SÜRESİNCE İNCELEYEBİLİRSİNİZ. KAMPANYA TARİHİNE KADAR GEÇERLİDİR.
7.2. LİSTELENEN VE SİTEDE İLAN EDİLEN FİYATLAR SATIŞ FİYATIDIR. İLAN EDİLEN FİYATLAR VE VAATLER GÜNCELLEME YAPILANA VE DEĞİŞTİRİLENE KADAR GEÇERLİDİR. SÜRELİ OLARAK İLAN EDİLEN FİYATLAR İSE BELİRTİLEN SÜRE SONUNA KADAR GEÇERLİDİR.
7.3. SÖZLEŞME KONUSU DANIŞMANLIK HİZMETİNİN TÜM VERGİLER DÂHİL SATIŞ FİYATI AŞAĞIDA GÖSTERİLMİŞTİR.
ÜRÜN AÇIKLAMASI ADET BİRİM FİYATI ARA TOPLAM
(KDV DAHİL)
TOPLAM :
ÖDEME ŞEKLİ VE PLANI
TESLİMAT ADRESİ
TESLİM EDİLECEK KİŞİ
FATURA ADRESİ
SİPARİŞ TARİHİ
TESLİMAT TARİHİ
TESLİM ŞEKLİ
 1. FATURA BİLGİLERİ
AD/SOYAD/UNVAN
ADRES
TELEFON
FAKS
EPOSTA/KULLANICI ADI
FATURA TESLİM : FATURA DANIŞMANLIK HİZMETİNİN SONUNDA FATURA ADRESİNE GÖNDERİLECEKTİR.
 1. GENEL HÜKÜMLER
9.1. ALICI, SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİNDE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN ÖN BİLGİLERİ OKUYUP, BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU, ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. ALICI’NIN; ÖN BİLGİLENDİRMEYİ ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT ETMESİ, MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN KURULMASINDAN EVVEL, SATICI TARAFINDAN ALICI’ YA VERİLMESİ GEREKEN ADRESİ, SİPARİŞİ VERİLEN ÜRÜNLERE AİT TEMEL ÖZELLİKLERİ, ÜRÜNLERİN VERGİLER DÂHİL FİYATINI, ÖDEME VE TESLİMAT BİLGİLERİNİ DE DOĞRU VE EKSİKSİZ OLARAK EDİNDİĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.
9.2. SÖZLEŞME KONUSU HER BİR DANIŞMANLIK HİZMETİ, 30 GÜNLÜK YASAL SÜREYİ AŞMAMAK KAYDI İLE ALICI’NIN İNTERNET SİTESİNDE VERDİĞİ EPOSTA ADRESİNE TESLİM EDİLİR. AYRICA HİZMETİN İÇİNDE BELİRTİLEN SÜRELERDE TELEFON GÖRÜŞMESİ HİZMETİ DE DAHİLDİR. BU SÜRE İÇİNDE ÜRÜNÜN ALICI’YA TESLİM EDİLEMEMESİ DURUMUNDA, ALICI’NIN SÖZLEŞMEYİ FESHETME HAKKI SAKLIDIR.
9.3. SATICI, SÖZLEŞME KONUSU DANIŞMANLIĞI EKSİKSİZ, SİTEDE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN OLARAK TESLİM ETMEYİ, STANDARTLARA UYGUN BİR ŞEKİLDE ZANAATI DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK ESASLARI DÂHİLİNDE İFA ETMEYİ, HİZMET KALİTESİNİ KORUYUP YÜKSELTMEYİ, İŞİN İFASI SIRASINDA GEREKLİ DİKKAT VE ÖZENİ GÖSTERMEYİ, İHTİYAT VE ÖNGÖRÜ İLE HAREKET ETMEYİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.
9.4. SATICI SİTEDE BAHSİ GEÇEN PROJENİN HİZMETE UYGUNLUĞUNUN DEĞERLENDİRİLDİĞİ “PROJE DEĞERLENDİRME BEDELİ”Nİ BAŞVURU KABUL EDİLMEDİĞİ TAKDİRDE GERİ ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜNDE DEĞİLDİR.
9.5. SATICI, SİPARİŞ KONUSU ÜRÜN VEYA HİZMETİN YERİNE GETİRİLMESİNİN İMKÂNSIZLAŞMASI HALİNDE SÖZLEŞME KONUSU YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİREMEZSE, BU DURUMU, ÖĞRENDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN 7 GÜN İÇİNDE YAZILI OLARAK TÜKETİCİYE BİLDİRECEĞİNİ, 14 GÜNLÜK SÜRE İÇİNDE TOPLAM BEDELİ ALICI’YA İADE EDECEĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.
9.6. ALICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN İŞBU SÖZLEŞME’Yİ ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT EDECEĞİNİ, HERHANGİ BİR NEDENLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BEDELİNİN ÖDENMEMESİ VE/VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLMESİ HALİNDE, SATICI’NIN SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ TESLİM YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN SONA ERECEĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.
9.7. SATICI, TARAFLARIN İRADESİ DIŞINDA GELİŞEN, ÖNCEDEN ÖNGÖRÜLEMEYEN VE TARAFLARIN BORÇLARINI YERİNE GETİRMESİNİ ENGELLEYİCİ VE/VEYA GECİKTİRİCİ HALLERİN OLUŞMASI GİBİ MÜCBİR SEBEPLER HALLERİ NEDENİ İLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI’YA BİLDİRECEĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. ALICI DA SİPARİŞİN EN GEÇ 2 (İKİ) GÜN İÇİNDE İPTAL EDİLMESİNİ, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN VARSA EMSALİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ VE/VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİNİ SATICI’DAN TALEP ETME HAKKINI HAİZDİR. ALICI TARAFINDAN SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİ HALİNDE ALICI’NIN NAKİT İLE YAPTIĞI ÖDEMELERDE, ÜRÜN TUTARI 14 GÜN İÇİNDE KENDİSİNE NAKDEN VE DEFATEN ÖDENİR. ALICI’NIN KREDİ KARTI İLE YAPTIĞI ÖDEMELERDE İSE, ÜRÜN TUTARI, SİPARİŞİN ALICI TARAFINDAN İPTAL EDİLMESİNDEN SONRA 14 GÜN İÇERİSİNDE İLGİLİ BANKAYA İADE EDİLİR. ALICI, SATICI TARAFINDAN KREDİ KARTINA İADE EDİLEN TUTARIN BANKA TARAFINDAN ALICI HESABINA YANSITILMASINA İLİŞKİN ORTALAMA SÜRECİN 2 İLE 3 HAFTAYI BULABİLECEĞİNİ, BU TUTARIN BANKAYA İADESİNDEN SONRA ALICI’NIN HESAPLARINA YANSIMASI HALİNİN TAMAMEN BANKA İŞLEM SÜRECİ İLE İLGİLİ OLDUĞUNDAN, ALICI, OLASI GECİKMELER İÇİN SATICI’YI SORUMLU TUTAMAYACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.
9.9. SATICININ, ALICI TARAFINDAN SİTEYE KAYIT FORMUNDA BELİRTİLEN VEYA DAHA SONRA KENDİSİ TARAFINDAN GÜNCELLENEN ADRESİ, E-POSTA ADRESİ, SABİT VE MOBİL TELEFON HATLARI VE DİĞER İLETİŞİM BİLGİLERİ ÜZERİNDEN MEKTUP, E-POSTA, SMS, TELEFON GÖRÜŞMESİ VE DİĞER YOLLARLA İLETİŞİM, PAZARLAMA, BİLDİRİM VE DİĞER AMAÇLARLA ALICI’YA ULAŞMA HAKKI BULUNMAKTADIR. ALICI, İŞBU SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEKLE SATICI’NIN KENDİSİNE YÖNELİK YUKARIDA BELİRTİLEN İLETİŞİM FAALİYETLERİNDE BULUNABİLECEĞİNİ KABUL VE BEYAN ETMEKTEDİR.
9.10. ALICI, SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİ MADDİ BİR ÜRÜN OLMADIĞINDAN VE SATICI ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞI İÇİN 2 (İKİ) GÜNDEN SONRA İADE EDİLEMEZ, DEĞİŞTİRİLEMEZ.
9.11. ALICI İLE SİPARİŞ ESNASINDA KULLANILAN KREDİ KARTI HAMİLİNİN AYNI KİŞİ OLMAMASI VEYA ÜRÜNÜN ALICI’YA TESLİMİNDEN EVVEL, SİPARİŞTE KULLANILAN KREDİ KARTINA İLİŞKİN GÜVENLİK AÇIĞI TESPİT EDİLMESİ HALİNDE, SATICI, KREDİ KARTI HAMİLİNE İLİŞKİN KİMLİK VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİ, SİPARİŞTE KULLANILAN KREDİ KARTININ BİR ÖNCEKİ AYA AİT EKSTRESİNİ YAHUT KART HAMİLİNİN BANKASINDAN KREDİ KARTININ KENDİSİNE AİT OLDUĞUNA İLİŞKİN YAZIYI İBRAZ ETMESİNİ ALICI’DAN TALEP EDEBİLİR. ALICI’NIN TALEBE KONU BİLGİ/BELGELERİ TEMİN ETMESİNE KADAR GEÇECEK SÜREDE SİPARİŞ DONDURULACAK OLUP, MEZKUR TALEPLERİN 24 SAAT İÇERİSİNDE KARŞILANMAMASI HALİNDE İSE SATICI, SİPARİŞİ İPTAL ETME HAKKINI HAİZDİR.
9.12. ALICI, SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİNİ KULLANIRKEN YASAL MEVZUAT HÜKÜMLERİNE RİAYET ETMEYİ VE BUNLARI İHLAL ETMEMEYİ BAŞTAN KABUL VE TAAHHÜT EDER. AKSİ TAKDİRDE, DOĞACAK TÜM HUKUKİ VE CEZAİ YÜKÜMLÜLÜKLER TAMAMEN VE MÜNHASIRAN ALICI’YI BAĞLAYACAKTIR.
9.13. ALICI, SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİNİ HİÇBİR ŞEKİLDE KAMU DÜZENİNİ BOZUCU, GENEL AHLAKA AYKIRI, BAŞKALARINI RAHATSIZ VE TACİZ EDİCİ ŞEKİLDE, YASALARA AYKIRI BİR AMAÇ İÇİN, BAŞKALARININ MADDİ VE MANEVİ HAKLARINA TECAVÜZ EDECEK ŞEKİLDE KULLANAMAZ. AYRICA, ÜYE BAŞKALARININ HİZMETLERİ KULLANMASINI ÖNLEYİCİ VEYA ZORLAŞTIRICI FAALİYET (SPAM, VİRUS, TRUVA ATI, VB.) İŞLEMLERDE BULUNAMAZ.
9.14. SATICI’YA AİT İNTERNET SİTESİNİN ÜZERİNDEN, SATICI’NIN KENDİ KONTROLÜNDE OLMAYAN VE/VEYA BAŞKACA ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN SAHİP OLDUĞU VE/VEYA İŞLETTİĞİ BAŞKA WEB SİTELERİNE VE/VEYA BAŞKA İÇERİKLERE LİNK VERİLEBİLİR. BU LİNKLER ALICI’YA YÖNLENME KOLAYLIĞI SAĞLAMAK AMACIYLA KONMUŞ OLUP HERHANGİ BİR WEB SİTESİNİ VEYA O SİTEYİ İŞLETEN KİŞİYİ DESTEKLEMEMEKTE VE LİNK VERİLEN WEB SİTESİNİN İÇERDİĞİ BİLGİLERE YÖNELİK HERHANGİ BİR GARANTİ NİTELİĞİ TAŞIMAMAKTADIR.
9.16. İŞBU SÖZLEŞME İÇERİSİNDE SAYILAN MADDELERDEN BİR YA DA BİRKAÇINI İHLAL EDEN ÜYE İŞBU İHLAL NEDENİYLE CEZAİ VE HUKUKİ OLARAK ŞAHSEN SORUMLU OLUP, SATICI’YI BU İHLALLERİN HUKUKİ VE CEZAİ SONUÇLARINDAN ARİ TUTACAKTIR. AYRICA; İŞBU İHLAL NEDENİYLE, OLAYIN HUKUK ALANINA İNTİKAL ETTİRİLMESİ HALİNDE, SATICI’NIN ÜYEYE KARŞI ÜYELİK SÖZLEŞMESİNE UYULMAMASINDAN DOLAYI TAZMİNAT TALEBİNDE BULUNMA HAKKI SAKLIDIR.
 1. CAYMA HAKKI
10.1. ALICI; MESAFELİ SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ÜRÜN/HİZMET SATIŞINDAN YASAL SÜRE OLAN 30 GÜN İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE HİZMETİ TESLİM EDER. HİZMET, SİTEDE BELİRTİLEN DANIŞMANLIKLARI (RAPOR, TELEFON GÖRÜŞMESİ) İÇERİR. ELEKTRONİK ORTAMDA ANINDA İFA EDİLEN HİZMETLER VEYA TÜKETİCİYE ANINDA TESLİM EDİLEN GAYRİ MADDİ MALLAR İLE SES VEYA GÖRÜNTÜ KAYITLARININ, KİTAP, DİJİTAL İÇERİK, YAZILIM PROGRAMLARININ, VERİ KAYDEDEBİLME VE VERİ DEPOLAMA CİHAZLARININ,  BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİNİN VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN İADESİ YÖNETMELİK GEREĞİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. BU YÜZDEN SİPARİŞİN ÜZERİNDEN İKİ (2) GÜN GEÇTİKTEN SONRA ALICI’NIN ALDIĞI BU HİZMETTEN CAYMA HAKKI YOKTUR.
 1. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
ALICI, ÖDEME İŞLEMLERİNİ  KREDİ KARTI İLE YAPTIĞI DURUMDA TEMERRÜDE DÜŞTÜĞÜ TAKDİRDE, KART SAHİBİ BANKA İLE ARASINDAKİ KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVESİNDE FAİZ ÖDEYECEĞİNİ VE BANKAYA KARŞI SORUMLU OLACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. BU DURUMDA İLGİLİ BANKA HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR; DOĞACAK MASRAFLARI VE VEKÂLET ÜCRETİNİ ALICI’DAN TALEP EDEBİLİR VE HER KOŞULDA ALICI’NIN BORCUNDAN DOLAYI TEMERRÜDE DÜŞMESİ HALİNDE, ALICI, BORCUN GECİKMELİ İFASINDAN DOLAYI SATICI’NIN UĞRADIĞI ZARAR VE ZİYANINI ÖDEYECEĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER
 1. YETKİLİ MAHKEME
İŞBU SÖZLEŞMEDEN DOĞAN UYUŞMAZLIKLARDA ŞİKAYET VE İTİRAZLAR, AŞAĞIDAKİ KANUNDA BELİRTİLEN PARASAL SINIRLAR DÂHİLİNDE TÜKETİCİNİN YERLEŞİM YERİNİN BULUNDUĞU VEYA TÜKETİCİ İŞLEMİNİN YAPILDIĞI YERDEKİ TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNE VEYA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE YAPILACAKTIR. PARASAL SINIRA İLİŞKİN BİLGİLER AŞAĞIDADIR:
01/01/2018 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE, 2018 YILI İÇİN TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE YAPILACAK BAŞVURULARDA DEĞERİ:
 1. A) 4.570 (DÖRT BİN BEŞ YÜZ YETMİŞ) TÜRK LİRASININ ALTINDA BULUNAN UYUŞMAZLIKLARDA İLÇE TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ,
 2. B) BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDE OLAN İLLERDE 4.570 (DÖRT BİN BEŞ YÜZ YETMİŞ) TÜRK LİRASI İLE 6.860 (ALTI BİN SEKİZ YÜZ ATMIŞ) TÜRK LİRASI ARASINDAKİ UYUŞMAZLIKLARDA İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ,
 3. C) BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDE OLMAYAN İLLERİN MERKEZLERİNDE 6.860 (ALTI BİN SEKİZ YÜZ ATMIŞ) TÜRK LİRASININ ALTINDA BULUNAN UYUŞMAZLIKLARDA İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ,
Ç) BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDE OLMAYAN İLLERE BAĞLI İLÇELERDE 4.570 (DÖRT BİN BEŞ YÜZ YETMİŞ) TÜRK LİRASI İLE 6.860 (ALTI BİN SEKİZ YÜZ ATMIŞ) TÜRK LİRASI ARASINDAKİ UYUŞMAZLIKLARDA İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ GÖREVLİ KILINMIŞLARDIR.
İŞBU SÖZLEŞME TİCARİ AMAÇLARLA YAPILMAKTADIR.